Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim_2023-03-16_161221429-1024x242.png
MİT Başkanı Hakan Fidan iddiası!

MİT Başkanı Hakan Fidan iddiası!

ABONE OL
Şubat 24, 2023 16:49
MİT Başkanı Hakan Fidan iddiası!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın Kahramanmaraş merkezli depremin en fazla yıkımı yaptığı şehirlerin başında gelen Hatay’a ‘sessiz’ bir ziyaret gerçekleştirdiği iddia edildi.

Ziyaretin amacının ise ‘Hataylıları Hatay’da tutmak’ olduğu öne sürüldü.

“Sesiz ziyaret”

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Hakan Fidan’ın ‘sessiz’ ziyaretini, “Hataylıları stratejik önemi olan Hatay’da tutmak” sözleriyle aktardı.

Fidan’ın, bölgede deprem sonrası Hatay’ı için birtakım görüşmeler yaptığını kaydetti.

MİT Başkanı Fidan’ın ‘bölgenin ileri gelenleri’ ve milletvekilleriyle görüşmeler yaptığını belirten Babacan, görüşmelerin içeriğini ise şu şekilde paylaştı:

“Konu her ne kadar Hatay’ın imarı ve yeniden ayağa kaldırılması olsa da öğrendiğimize göre, şehrin ileri gelenleriyle kentin yeniden canlandırılması, gidenlerin yeniden evlerine ve topraklarına dönmesi konuşulmuş.”

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına Hatay’dan canlı bağlanan gazeteci Faruk Aksoy, “Hatay’ın köklü ve tarihini bilen insanlar, Hatay’ı Hataylıların terk ettiğini söylüyorlar. Buraya sığınmacıların yerleşmesinden ve Hatay’ın cumhuriyet kenti hüviyetinden çıkmasından endişe ediyorlar.” dedi.

Canlı yayın sürerken Fatih Altaylı, “Çok önemli bir bürokrat şimdi mesaj attı. Faruk Aksoy’un dile getirdiği endişelerin çok doğru olduğunu söylüyor” diyerek iddiayı doğrulamıştı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.