Halk tüm ihtiyacını buradan karşılıyordu!

Halk tüm ihtiyacını buradan karşılıyordu!

Sivas'ın kent merkezinde şebeke suyu ihtiyacını veren 4 Eylül Barajı'nda var olan suyun azalması ile birlikte Hafik ilçesindeki Pusat Özen Barajı'ndan takviye için başlatılan isale hattı çalışmaları hız kazandı.

ABONE OL
Kasım 23, 2022 12:56
Halk tüm ihtiyacını buradan karşılıyordu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivas’ın kent merkezinde şebeke suyu ihtiyacını veren 4 Eylül Barajı’nda var olan suyun azalması ile birlikte Hafik ilçesindeki Pusat Özen Barajı’ndan takviye için başlatılan isale hattı çalışmaları hız kazandı.

Şimdi ne olacak?

Bu kapsamda da kent merkezine 54 kilometre uzaklıkta olan Hafik ilçesi sınırlarındaki Pusat Özen Barajı’ndan su aktarımı için isale hattı planlar arasında alındı.

Halk tüm ihtiyacını buradan karşılıyordu!

Kentin son zamanlarda en önemli gündem maddesinin içme suyu olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, barajda suyun bitmek üzere olduğunu ifade ederek, “Yaklaşık 15-20 günlük bir su var. Tavra Deresi ve barajdan alınan suyla şehrin su ihtiyacını karşılıyoruz. DSİ Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen çalışma Bölge Müdürlüğü kontrolünde yürütülüyor ama bizim ekiplerimiz de tüm çalışma saatlerinde sahada gerekli yardımda bulunmaya gayret ediyor” şeklinde konuştu.

Bu sene içinde takviye su getirilmesi planlanan Pusat Özen Barajı’nda da su seviyesinin düşük olması sebebi ile konuşan Başkan Bilgin şu şekilde konuştu:

“Pusat Barajı planlanırken, Sivas’a da belirli bir miktarda su ayrılarak planlanmış. Geçen yıl barajdaki su seviyesi doluluk oranı yüzde 90 seviyesine kadar gelmişti. Bu dönem de yağış durumuna göre yükselecektir. DSİ’den aldığımız bilgilere göre Pusat Barajı’nda bir sorun görünmüyor ama bu uzun vadede de sorun olmayacağı anlamına gelmiyor. Şimdilik kısa vadede Pusat Barajı’ndan gelecek suyla ilimizin su sıkıntısını çözeceğiz.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
sanalbasin.com üyesidir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.