Çocukluk hayalinden öğretmenlik çıktı: Areda Survey araştırdı

Çocukluk hayalinden öğretmenlik çıktı: Areda Survey araştırdı

Areda Survey’in araştırmasından, çocukken olmak istediğimiz meslekler, sıralamasında öğretmenlik yüzde 17 ile ilk sırada çıktı. Bin 100 kişinin katılmasıyla ‘Çocukluk hayalimizdeki meslek’ araştırmasında diğer meslekler şöyle sıralandı: Yüzde 11,4 ile pilot, yüzde 10,3 ile doktor, yüzde 10 ile polis, yüzde 8,1 ile avukat, yüzde 4,7 ile asker, yüzde 4,5 ile futbolcu, yüzde 4,5 ile mühendis.

ABONE OL
Kasım 25, 2022 01:15
Çocukluk hayalinden öğretmenlik çıktı: Areda Survey araştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Areda Survey, 1100 kişinin katılımıyla ‘Çocukluk hayalimizdeki meslek’ araştırması gerçekleştirdi. Araştırmaya göre ailemizden sonra bizleri yetiştiren, merak etmeyi öğreten, dünyamızı renklendirip şekillendiren kıymetli öğretmenlerimizin çocukluğumuzdaki meslek hayallerimizi de süslediği ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 17,5’i çocukluk hayalindeki mesleğin öğretmenlik olduğunu belirtti.İKİNCİ SIRADA PİLOTHayal edilen diğer meslekler ise yüzde 11,4 ile pilot, yüzde 10,3 ile doktor, yüzde 10 ile polis, yüzde 8,1 ile avukat, yüzde 4,7 ile asker, yüzde 4,5 ile futbolcu, yüzde 4,5 ile mühendis olarak sıralandı. HAYAT AREDA Survey araştırdı: En fazla ilgi gören diziler belli oldu

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
sanalbasin.com üyesidir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.